Odsłony: 704

W ramach obchodów Dnia Dziecka my - uczniowie kl. VI wraz z wychowawcami w poniedziałek 29.05.23 r. wybraliśmy się do kina „Helios” na film będący kolejną częścią opowieści o Strażnikach Galaktyki.
Po dotarciu do „Pogorii” najpierw pokrzepiliśmy się smakołykami z rozmaitych restauracji, a potem zakupiliśmy niezbędny zestaw kinomana (pop-corn/nachos).
„Strażnicy Galaktyki: Volume 3” wzbudzili w nas rozmaite odczucia.
Jako miłośnicy gatunku s-f z zachwytem obserwowaliśmy kolejne przygody superbohaterów i podziwialiśmy zapierające dech w piersiach efekty specjalne. Wśród typowych atrakcji (spektakularne wybuchy, nieziemska scenografia) można było również dostrzec motywy nawiązujące do krzywdzenia innych istot czy niebezpiecznej modyfikacji świata.
Wychodziliśmy z kina przekonani, że dobrze jest mieć sprawdzonych przyjaciół, którzy nie opuszczą nas w potrzebie. Nieważne czy ktoś ma mięśnie, gałęzie, czułki czy futerko – liczy się lojalność, wrażliwość i miłość. Ważne są relacje!