W dniu 12 lutego odbyło się wyjątkowe spotkanie przedszkolaków i uczniów kl. I - III naszej szkoły z przedstawicielami  Szkoły Muzycznej im. M. Spisaka w Dąbrowie Górniczej. Celem spotkania było zapoznanie dzieci z różnorodnym światem instrumentów dętych oraz zainspirowanie ich do rozwijania własnych umiejętności muzycznych. Przedstawiciele szkoły muzycznej przeprowadzili fascynującą prezentację, podczas której zaprezentowali trąbkę, saksofon, klarnet oraz inne instrumenty dęte. Każdy z instrumentów został szczegółowo omówiony, włącznie z demonstracją dźwięków i technik gry. Dzieci miały również możliwość zadawania pytań, co świadczyło o ich ogromnym zainteresowaniu. Wiele emocji wzbudziły praktyczne warsztaty, podczas których uczniowie pod okiem doświadczonych muzyków mogli własnoręcznie wypróbować każdy z instrumentów. Spotkanie okazało się niezwykłą okazją do odkrycia talentów i zainteresowań naszych uczniów, a także przedstawienia im szkoły muzycznej jako miejsca, w którym mogą rozwijać swoje pasje. Zauważalne było duże zaangażowanie zarówno ze strony dzieci, jaki prowadzących, co sprawiło, że spotkanie przebiegło w miłej i twórczej atmosferze.