W związku z akcją „Kwiecień- miesiącem świadomości autyzmu” w dniu 18 kwietnia 2024r. odbyły się w naszej szkole działania, których celem było podniesienie wśród uczniów naszej szkoły świadomości na temat tego zaburzenia. Wszyscy uczniowie obejrzeli filmy edukacyjne na temat autyzmu i jego symptomów. Każda klasa miała również możliwość stworzenia własnej krzyżówki z hasłem „autyzm” i rozwiązywania rebusów na podstawie wiadomości, których dowiedziała się na temat autyzmu. Klasy I-III wykonały również niebieskie motylki, które są symbolem osób autystycznych. Wszyscy uczniowie na znak solidarności z osobami z tym zaburzeniem ubrali się do szkoły na niebiesko. Podsumowaniem dnia był poczęstunek w postaci niebieskiej galaretki. Podnoszenie świadomości wśród dzieci i młodzieży, a także dorosłych pozwoli na większą tolerancję dla inności i zwiększenie empatii wśród całego społeczeństwa.