Odsłony: 130

 Z wielkim podekscytowaniem i niecierpliwością czekaliśmy aż  nadejdzie dzień naszej wycieczki do Gliwic. 24 kwietnia klasa I i IV udały się w magiczną podróż, której celem było odwiedzenie FUNZEUM - Muzeum Światła i Kolorów oraz KOLEJKOWA. Inspirujący, kolorowy świat w jakim mogliśmy się znaleźć, wypełniony był mutlisensorycznymi eksponatów, co wprawiło wszystkich w doskonały nastrój i pozwoliło wejść w bezpośredni kontakt ze sztuką.  Aktywnemu zwiedzaniu wystaw towarzyszył głód wiedzy, wszyscy z niecierpliwością zadawali pytanie: Co skrywają kolejne sale?. Ta fascynująca i odkrywcza przygoda na zawsze zapisze się w naszych wspomnieniach. Po chwili relaksu w strefie zabawy wszyscy udaliśmy się na posiłek aby nabrać sił przed kolejnym wyzwaniem jakim było zwiedzenie ogromnej makiety w KOLEJKOWIE. I tu również nasze doznania sięgnęły zenitu, wszyscy nagle poczuliśmy się jak Guliwer w krainie liliputów.  Precyzyjnie odwzorowane i dopieszczone w szczegółach eksponaty wystawy przybliżyły nam wygląd autentycznych gliwickich budowli: ratuszy, mostów, dworca z peronami. Mogliśmy również zobaczyć jedyny w swoim rodzaju pływający po makiecie statek, poznać życie na wsi, w cyrku, na dzikim zachodzie oraz w różnych porach dnia i roku, a nawet doświadczyć burzy z piorunami i deszczu.

Śmiało możemy przyznać, że pewnie jeszcze nie raz tu wrócimy:)