Odsłony: 182

W dniu 11 czerwca klasa V wybrała się do PKZ Dąbrowa Górnicza na interdyscyplinarny program z serii Kino Szkoła. Tematem spotkania było "czas wakacji, czas dorastania". Uczniowie wysłuchali prelekcji na ten temat, która skupiała się na zmianach, jakie zachodzą w życiu człowieka podczas letnich wakacji oraz procesie dorastania. Po prelekcji uczniowie mieli okazję obejrzeć film pt. "Lato, kiedy nauczyłem się latać". Film opowiadał historię dziewczynki, która spędza wakacje u swojej ciotki na wsi. Podczas tego letniego czasu główna bohaterka doświadcza wielu zmian i poznaje nowych ludzi, co sprawia, że w naturalny sposób dojrzewa i uczy się wielu ważnych życiowych lekcji. Po seansie filmowym uczniowie mieli możliwość dyskusji na temat ukazanych w filmie tematów oraz podzielenia się swoimi refleksjami na temat wakacyjnych doświadczeń i procesu dorastania. Podsumowując, wizyta w PKZ Dąbrowa Górnicza w interdyscyplinarnym programie Kino Szkoła była dla klasy V bardzo pouczająca i inspirująca. Uczniowie mogli poszerzyć swoją wiedzę na temat wakacyjnych przeżyć i dorastania oraz porozmawiać na ten temat z kolegami i nauczycielami. Takie wydarzenia na pewno pozostaną na długo w pamięci uczniów i pomogą im lepiej zrozumieć siebie i świat wokół nich.