W dniu 17 września 2024r. uczniowie klasy I po raz pierwszy odwiedzili szkolną bibliotekę. Podczas tej wizyty zapoznali się ze zwyczajami, jakie panują w bibliotece szkolnej oraz poznali zasady, jakie obowiązują przy wypożyczaniu książek.  Każdy uczeń klasy I wie już czym różni się księgarnia od biblioteki i co oznaczają słowa „strefa ciszy”.  Ponadto dzieci przypomniały sobie również w jaki sposób należy dbać o książki i chronić je przed zniszczeniem. Podsumowaniem całego spotkania było samodzielne wybranie i wypożyczenie ulubionej pozycji książkowej. Na koniec uczniowie klasy I otrzymali słodką niespodziankę i pamiątkową pieczątkę.

Serdecznie zapraszam uczniów klasy I do wypożyczania książek w szkolnej bibliotece, bo jak powiedziała nasza noblistka Wisława Szymborska: Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.