W ramach obchodów Dnia Edukacji Narodowej w dniu 14 października, w Pałacu Kultury Zagłębia odbyła się uroczysta akademia, która zgromadziła wielu wyjątkowych gości. Uroczystość otworzyła Pani Bożena Borowiec, Wiceprezydent Miasta, wspólnie z Panią Martą Bobrowską - Juroff, Przewodniczącą Rady Miasta. Wśród zaproszonych gości byli także posłowie, posłanki, radni Sejmiku Województwa Śląskiego oraz przedstawiciele kuratorium. W trakcie wydarzenia wręczono wyróżnienia i nagrody Prezydenta Miasta dla nauczycieli, a także stypendia dla uzdolnionych uczniów dąbrowskich szkół. Z radością odnotowujemy, iż prestiżowe nagrody otrzymały Pani Dyrektor Jolanta Matuszczyk oraz Pani Beata Wiszniewska. Część artystyczną uroczystości umilił pokaz mody przygotowany przez utalentowanych uczniów Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Dąbrowie Górniczej, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zgromadzonej publiczności.

Dzień Edukacji Narodowej był doskonałą okazją do uhonorowania pracy nauczycieli oraz docenienia osiągnięć młodych ludzi, które są świadectwem ich talentu i ciężkiej pracy.