W dniu 16 października nasi uczniowie uczestniczyli w Ogólnopolskim Biciu Rekordu z RKO, które zostało zorganizowane przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Młodzież z naszej szkoły zaangażowała się w akcję, mając na celu nie tylko naukę umiejętności ratujących życie, ale również wspieranie szczytnego celu, jakim jest poprawa jakości opieki medycznej w Polsce. Uczniowie aktywnie wzięli udział w warsztatach, podczas których pod okiem instruktorów uczyli się prawidłowych technik udzielania pierwszej pomocy oraz skutecznego przeprowadzania resuscytacji krążeniowo-oddechowej. To doskonała okazja do rozwijania umiejętności praktycznych i odpowiedzialności, a także do integracji społeczności szkolnej. Dzięki wspólnemu wysiłkowi mamy nadzieję, że nasza szkoła przyczyni się do ustanowienia nowego rekordu oraz podniesienia świadomości na temat znaczenia znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy.

Razem możemy więcej!

Zdjęcia uroczystości szkolnej wykonano przy użyciu sprzętu pozyskanego w ramach programu #Laboratoria Przyszłości#