W dniu 21 października klasa VIII uczestniczyła w interdyscyplinarnym programie Kino Szkoła, który miał na celu poruszenie istotnych tematów związanych z potrzebami emocjonalnymi nastolatków. Prelekcja skoncentrowana była na zagadnieniach akceptacji, przynależności oraz bliskości, które odgrywają kluczową rolę w życiu młodych ludzi. Uczniowie mieli okazję obejrzeć film „Za duży na bajki 2”, który stanowił inspirację do dyskusji na poruszane tematy. Film, opowiadający o złożonych relacjach wśród rówieśników oraz wyzwaniach wieku dorastania, zachęcił uczniów do refleksji nad swoimi doświadczeniami i uczuciami. Po seansie odbyła się interaktywna dyskusja, w której uczniowie dzielili się swoimi przemyśleniami na temat akceptacji w grupie rówieśniczej oraz znaczenia bliskich relacji. Prelekcja była doskonałą okazją do zrozumienia, jak ważne jest wsparcie emocjonalne i otwartość na drugiego człowieka w trudnych czasach dorastania.