Każdego roku  do schronisk trafia mnóstwo porzuconych, bezdomnych zwierząt. Część podopiecznych szybko znajduje nowy dom, lecz do wykarmienia wciąż pozostaje spora liczba zwierzaków. Z troski o te głodne czworonogi Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował już po raz kolejny zbiórkę karmy, kocy, podusi dla schroniska "Rafik" w Bolesławiu. 18 kwietnia zapakowaliśmy zgromadzone rzeczy i udaliśmy się w drogę. W schronisku czekała już na nas Pani kierownik wraz z opiekunami i wolontariuszami, którzy opiekują się bezdomnymi pieskami. Pracownicy Schroniska pomogli nam w rozładunku, abyśmy mogli udać się na spacer alejkami pomiędzy kojcami i wybiegiem dla piesków. Pieski zrobiły niezły hałas, przywitały nas głośnym szczekaniem, większość radośnie merdała na nasz widok ogonkami, niektóre z nich pochowały się przestraszone do swych domków. Za tym zachowaniem kryją się różne historie tych bezdomnych zwierząt.

Pamiętajmy o nich zawsze, dbajmy i troszczmy się o wszystkie zwierzęta, one też mają uczucia.

Wszystkim, którzy włączyli się do zbiórki na rzecz schroniska składamy serdeczne podziękowania. Za pomoc w organizacji transportu dziękujemy również rodzicom.