W dniu 22 marca 2023 roku w naszej szkole w ramach obchodów Dnia Ziemi został ogłoszony konkurs na najlepszą zabawkę wykonaną z materiałów recyklingowych. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy ze wzmożonym zaangażowaniem przygotowywali swoje prace. Do konkursu zgłosiło się łącznie 35 uczniów, którzy zaprezentowali różnorodne i kreatywne pomysły na zabawki. Były to między innymi lalki piłkarzyki, wózek i kuchnia z pudełek kartonowych oraz konik na biegunach. Każda praca była niezwykle oryginalna i starannie wykonana, co sprawiło, że ocenianie ich przez jury nie było łatwe.         Po długich deliberacjach jury postanowiło przyznać  nagrody główne oraz wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I – III :

I miejsce – Alana Szulin ucz kl. I,

Maria Nowak ucz. kl. I.

II miejsce -  Adam Stanek ucz. kl. II,

Ignacy Szwedowski ucz. kl. II.

III miejsce – Jan Stachowicz ucz. kl. III.

Wyróżnienie: Bianka Wiatr ucz. kl. I,

Wojciech Ciesielski ucz. kl. I

W kategorii kl. IV – VII

I miejsce – Antonina Maciuk ucz kl. VI,

II miejsce -  Natalia Jędrusik ucz. kl. VI,

III miejsce –  Amelia Dworak ucz. kl. VI,

Maja Kurek ucz. kl. VI.

Wyróżnienie: Hubert Flak ucz. kl. VII.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Konkurs na najlepszą zabawkę z materiałów recyklingowych okazał się nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą okazją do promowania świadomości ekologicznej i kreatywnego myślenia. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na kolejne inicjatywy promujące recykling i ochronę środowiska.