W niedzielę 4 czerwca 2023 r. o godz. 14.00 na boisku LKS Tęczy Błędów rozpoczął się piknik rodzinny, który został zorganizowany dla całej społeczności szkolnej przez Radę Rodziców ZSP1 oraz Zarząd LKS Tęcza Błędów  .

Imprezę rozpoczął turniej piłki nożnej na dmuchanym boisku, a w roli megapiłkarzyków wystąpili rodzice, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Drużyny zacięcie walczyły o każdy gol, dopingowani przez liczną publiczność.
Następnie wystąpiły szkolne grupy taneczne „Inspiracja” oraz „Iskry”, których taniec dostarczył publiczności niezapomnianych wrażeń.
Organizatorzy imprezy zadbali o wyjątkowo urozmaicony program i dzieciaki mogły oddać się piknikowemu szaleństwu. Festyn obfitował w rozmaite animacje i konkursy, a atrakcji było co niemiara – można było poskakać na trampolinie bungee, poturlać się w dmuchanej kuli albo zajrzeć do wnętrza nowoczesnego wozu strażackiego. Dzieci dokonały zbiorowej  inwazji na dmuchany zamek i przez kilka godzin wytrwale go okupowały. Wielką popularnością cieszyła się również loteria fantowa, zdrowe smoothie owocowe, grill oraz ciasta przygotowane przez Rodziców.
Niedzielna pogoda na szczęście sprzyjała, przygotowane przysmaki wyśmienicie  smakowały i znikały, a humory wszystkim dopisywały.
To było niezwykle udane popołudnie.  Dyrektor ZSP nr 1 – pani Jolanta Matuszczyk wraz z nauczycielami i całą społecznością szkolną serdecznie dziękuje organizatorom za ich niezwykłe zaangażowanie i ogromny wkład pracy w realizacji tego imponującego przedsięwzięcia. DZIĘKUJEMY!