Dnia 20 września 2023 roku nasza szkoła wzięła aktywny udział w finale 31 edycji Akcji Sprzątanie Świata, ogólnoświatowej inicjatywy mającej na celu promocję ochrony środowiska oraz uświadamianie społeczeństwa o konieczności dbania o czystość naszej planety. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji było „Na straży czystej ziemi”, co doskonale oddawało nasze intencje i wartości, które chcemy przekazać młodemu pokoleniu. W tym roku zdecydowaliśmy się poszerzyć obszar działań o pobliski las oraz okoliczne ulice, nie ograniczając się jedynie do terenu szkoły. Akcja zgromadziła uczniów z wszystkich klas, co sprzyjało integracji i współpracy. Uczestnicy, z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem, przystąpili do sprzątania, sięgając po worki i rękawice. Praca przebiegała w atmosferze zdrowej rywalizacji, co dodatkowo motywowało do działania. W miarę upływu czasu nasze worki wypełniały się różnorodnymi śmieciami – od plastikowych butelek, przez opakowania po słodyczach, aż po odpady kuchenne. Zwróciliśmy szczególną uwagę na niebezpieczne odpady, takie jak szkło czy zużyte baterie, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska oraz zdrowia ludzi i zwierząt. Zebraliśmy kilka ogromnych worków śmieci, co stanowiło ogromny sukces. Nasza akcja pokazała, jak ważne są takie działania i jak dużą różnicę możemy zrobić w naszym otoczeniu. Akcja Sprzątanie Świata to nie tylko sprzątanie, lecz także nauka odpowiedzialności oraz świadomości ekologicznej. Wierzymy, że takie inicjatywy będą miały pozytywny wpływ na młode pokolenie oraz przyczynią się do poprawy stanu naszego środowiska.

Podsumowując, udział w Finale Akcji Sprzątanie Świata 2024 był nie tylko pożytecznym działaniem, ale także cenną lekcją dla nas wszystkich. Razem możemy zadbać o naszą planetę i przyczynić się do jej ochrony.