Nasze Przedszkole brało udział w akcji informacyjno-edukacyjnej pt. "Wirusoochrona" koordynowanej przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Dąbrowie Górniczej. Akcja zakończyła się 31.03.22 r. Wszystkie dzieci doskonaliły technikę prawidłowego mycia rąk. Odbyło się także spotkanie z pielęgniarką, gdzie dowiedziały się wszystkiego o wirusach i jak się przed nimi chronić. Poznali podstawowe zasady zdrowego stylu życia – prawidłowe odżywianie, aktywność fizyczna. Nasi podopieczni uczyli się piosenki pt. "Mydło, woda", brali udział w lekcji higieny na temat "Wirusoochrona" jak i również wspólnie rozwiązywali krzyżówkę. Oczywiście było także kolorowanie karty pracy specjalnie przygotowanej na tę akcję.