Odsłony: 55

29 września w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania.

Święto to zostało ogłoszone w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, w nawiązaniu do zainaugurowanej przez Fundację ABCXXI kampanii Cała Polska czyta dzieciom. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej.

W ramach tej akcji, w każdej grupie zaproszeni goście czytali wybrane przez nas książki.
W skupieniu i zaciekawieniu słuchaliśmy bajkowych opowieści oraz z wielką ochotą oglądaliśmy kolorowe ilustracje. Okazji do głośnego czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. 

Mamy nadzieję, że ta akcja zachęci naszych rodziców do wspólnego czytania.