Dnia 13 maja uczniowie klasy VII ponownie mieli okazję uczestniczyć w Interdyscyplinarnym Programie Edukacji Medialnej Kino Szkoła, który odbył się w PKZ Dąbrowa Górnicza. Tematem spotkania była przyjaźń, o czym opowiadała prelekcja pt. "Siła tkwi w przyjaźni". Podczas prelekcji uczniowie mogli dowiedzieć się, dlaczego przyjaźń jest ważna i jak wpływa na nasze życie. Wykład został poparty przykładami z życia codziennego, które uświadomiły nam, jak istotne jest posiadanie prawdziwych przyjaciół. Po prelekcji przyszedł czas na seans filmowy, podczas którego obejrzeliśmy film pt. "Mecz o wszystko". Film opowiadał historię grupy przyjaciół, którzy razem zdobywali mistrzostwo w różnych dziedzinach, ucząc się przy tym wartości współpracy i wsparcia. Była to wzruszająca historia, która skłoniła nas do refleksji nad naszymi relacjami z innymi ludźmi. Całe wydarzenie było bardzo pouczające i inspirujące. Dzięki niemu zdaliśmy sobie sprawę, jak ważne jest dbanie o relacje z innymi oraz jak wiele możemy zyskać dzięki wsparciu i przyjaźni. Warto uczestniczyć w takich programach edukacyjnych, które poszerzają naszą wiedzę i kształtują nasze wartości.