Już od 10 lat Narodowe Czytanie, czyli ogólnopolska akcja propagująca znajomość literatury narodowej, odbywa się w pierwszą sobotę września z udziałem Pary Prezydenckiej oraz słynnych osobistości świata kultury. Tym razem w całej Polsce 4 IX 2021 będzie czytana „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej, odbędą się również liczne imprezy kulturalne poświęcone autorce i scenicznym realizacjom tej niezwykle popularnej sztuki teatralnej.
              Szkolne obchody Narodowego Czytania odbyły się dziś – 3 IX 2021 r. Utwór Zapolskiej omawiany jest w szkole średniej i dlatego niezbędny był nauczycielski komentarz wprowadzający nas w tematykę utworu. Starsi uczniowie z uwagą wysłuchali prelekcji
o epoce Młodej Polski i zapoznali się z ciekawostkami dotyczącymi życia Gabrieli Zapolskiej. Następnie nauczycielki języka polskiego odczytały na role fragmenty utworu.  Przedszkolaki również wzięły udział w tegorocznym Narodowym Czytaniu. Świetnie się bawiły, wyszukując bohaterów dramatu i rozpoznając panią Dulską po wałkach na głowie.
        Ciekawe, które dzieło będzie bohaterem Narodowego Czytania za rok…