Odsłony: 41

„Iloma językami władasz, tylekroć jesteś człowiekiem.” – te słowa niemieckiego poety Johanna Wolfganga Goethego świadczą o tym, że warto uczyć się języków obcych! Dlatego co roku pod koniec września uczniowie naszej szkoły poszerzają swoją znajomość języków: angielskiego, niemieckiego, a także próbują swoich sił w poznawaniu nowych słówek i zwrotów.
W tym roku uczniowie zainteresowani udziałem w wernisażu językowo – plastycznym mogli namalować plakat promujący Europejski Dzień Języków. Wymalowali także na kolorowych balonach słowa – powitania w różnych językach – Good morning/Guten Morgen/Dobre rano/Ciao/Servus/Grüzi/Привет/God morgon/Bonjour/Buon giorno/Buenos dias…i wiele innych. Dzień Języków był także okazją do poznania obcych kultur – uczniowie klasy 7 odwiedzili wirtualnie Japonię – kraj kwitnącej wiśni. Wysłuchali także prezentacji o Rosji.
Uczniowie klas 8 rywalizowali zaś w Turnieju Wiedzy o Krajach DACHL – czyli krajach niemieckojęzycznych.
Zwycięzcy zdobyli komplet punktów!

Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły nadal będą pogłębiać swoją wiedzę językową😊