Odsłony: 233

W dniu 18 czerwca klasa 3 miała zajęcia z pierwszej pomocy. Nauczycielka przeprowadziła krótkie wprowadzenie, w którym omówiła podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy oraz przedstawiła podstawowe informacje dotyczące zachowań w sytuacjach awaryjnych. Następnie przeszliśmy do zajęć praktycznych. Uczniowie mieli okazję ćwiczyć uciskanie klatki piersiowej, udzielanie sztucznego oddechu oraz postępowanie w przypadku krwotoków czy oparzeń. Każdy uczeń miał okazję przećwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na manekinie. Podczas zajęć uczniowie aktywnie uczestniczyli, zadawali pytania i proponowali swoje rozwiązania w sytuacjach awaryjnych. Zajęcia z pierwszej pomocy były bardzo pouczające i przydatne. Uczniowie zwiększyli swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy oraz nabrali pewności siebie w działaniu w sytuacjach nagłych. Ogólnie zajęcia z pierwszej pomocy były bardzo pozytywnym doświadczeniem, które pozwoliły uczniom nauczyć się ważnych umiejętności, które mogą być przydatne w życiu codziennym.