11 września 2021 roku z okazji Międzynarodowego Dnia Sportu, odbyła się wycieczka rowerowa na pustynię Błędowską. Głównym jej celem było zachęcenie dzieci do aktywnego życia, pełnego sportowych wyzwań i dobrej kondycji, poznanie okolicznych miejscowości oraz aktywne i kulturalne spędzanie wolnego czasu. Trasa wycieczki liczyła około 20 km i wiodła przez okoliczne wsie i lasy. Uzbrojeni w aparaty fotograficzne i wyposażeni przez rodziców w prowiant, wyruszyliśmy spod szkoły około godziny 9.00 Po drodze mogliśmy podziwiać rozciągające się przed nami widoki. Z Błędowa, drogą asfaltową, leśną oraz polną dojechaliśmy do Pustyni Błędowskiej. Wypoczęci i posileni, rozpoczęliśmy sesję zdjęciową. Wszyscy znaleźli coś dla siebie zajmującego.
Każdy był pod wrażeniem nie tylko dużą ilością piasku, lecz tego, że w Polsce, w kraju o umiarkowanym klimacie występuje, choć zanikająca, ale jednak pustynia. Zajmuje ona ok. 33 k m², lecz tylko jej fragment jest niezarośnięty. Ta wiedza sprawiła, że byliśmy jeszcze bardziej oczarowani. Około godziny 12.00 wróciliśmy do domu. Wycieczka była bardzo ciekawa i pouczająca. Dziękujemy!