Odsłony: 188

W dniach od 04 do 14.06.2024r. uczniowie klasy 3 wraz z opiekunami przebywali na ZIELONEJ SZKOLE w Łebie w ośrodku NORD. Pyszne posiłki, piękne, przestronne i wygodne pokoje, blisko centrum miasta i olbrzymia plaża – to tylko w Łebie i w ośrodku NORD. Nowy dzień uczniowie rozpoczęli od zwiedzania miasta i zabawami ruchowymi  na plaży. Czwartek 06.06 – to dzień wycieczki do DINO PARKU. Wśród olbrzymich dinozaurów uczniowie korzystali z wielu atrakcji np. olbrzymiego parku trampolin, Zameku Strachu, tratwy wodne, Płukalnia Złota, pojazdy Flinstonów oraz wielki plac zabaw. Pełni wrażeń i zmęczeni wrócili do ośrodka.  W następnym dniu  07.06 czekała na uczniów kolejna niespodzianka – wycieczka do Sea Parku w Sarbsku. To pierwszy park rekreacyjno-edukacyjny w Polsce, gdzie znajduje się basen z fokami szarymi i kotikami z Ameryki Południowej.  Uczniowie uczestniczyli w karmieniu oraz treningu fok. Popisy niezwykłych talentów oraz wyjątkowej inteligencji tych zwierząt uczniowie nagrodzili gromkimi brawami. Następnie uczestnicy przeżyli  Pirate Show  - wielowymiarowy, dynamiczny pokaz pirackiego świata z efektami specjalnymi. Największe wrażenia dostarczyło uczniom Oceanarium Prehistoryczne 3D, gdzie zobaczyć można pradawne zwierzęta żyjące w głębinach morskich, połączone z kinem 5D zapewniło uczniom solidną dawkę fantazyjnych wrażeń. Wrak na Wspak - to statek odwrócony do góry dnem, a dokładnie replika szwedzkiego okrętu wojennego Stolen, który został zatopiony przez polski Galeon Wodnik w słynnej bitwie morskiej pod Oliwą. Po tylu atrakcjach uczniowie kl.3 wrócili na pyszny obiad. Codzienne wyprawy na plażę , które oprócz dobrej zabawy miały na celu wdychanie naturalnego aerozolu morskiego.12.06  uczestnicy wybrali się do Słowińskiego Parku Narodowego. Po krótkiej przejażdżce meleksami mogli do woli zjeżdżać z ruchomych wydm. Oglądali również rośliny tam występujące oraz mieli możliwość zobaczyć małego liska pustynnego. Po wdrapaniu się na szczyt najwyższej wydmy - Łącka Góra ma 42 m wysokości  wydmy  mogli  podziwiać pustynny krajobraz oraz jezioro Łebsko i oczywiście Morze Batyckie. Na zakończenie koloni na uczniów czekał król mórz Neptun. Na plaży przygotował dla niech tor zręcznościowy- chodzenie po szyszkach, turlanie. Dziewczynki miały za zadanie z piasku wykonać olbrzymią wannę , natomiast chłopcy – duży tron dla Jego żony. Na koniec zmagań , każdy uczestnik został „ochrzczony” TRÓJZĘBEM i otrzymał dyplom chrztu morskiego. Po 11 dniach pobytu na Zielonej szkole w Łebie nadszedł czas powrotu do domu. Uczniowie ze smutkiem wyjeżdżali, chcieliby zostać jeszcze na trochę.